סניף מרכז
רחוב מבצע יפתח 4 
פתח תקווה
טל 03-9040866

סניף דרום
רחוב קק"ל 39
באר שבע
טלפון : 08-6239125

קבל פרטים נוספים

חדשות אחרונות

שאלות ותשובות

נישואים אזרחיים

 

נישואים אזרחיים

במדינת ישראל החוק מאפשר רק לבני זוג השייכים לאותה עדה דתית להכריז על נישואיהם באופן רשמי. בני זוג המשתייכים לעדות דתיות שונות, או שאחד מבני הזוג או שניהם אינו משתייך לעדה דתית המוכרת בישראל (דת יהודית, דת נוצרית, דת מוסלמית דת דרוזית ), אינם יכולים להתחתן במדינת ישראל , לצידם עומדים פסולי חיתון כגון כהן וגרושה, ילד ממזר, ובני זוג המשתייכים לאותו מין. או בני זוג המבקשים שלא להינשא תחת סמכות הרבנות.

 הדרך היחידה שעומדת בפניהם היא עריכת חתונה אזרחית בחו"ל.

חתונה אזרחית הינה הליך למעשה, הליך רישום פורמאלי, המתקיים בהתאם לחוקי המדינה שבה מתבצע טקס הנישואים. חשוב לציין, כי על אף שלא ניתן לבצע הליך נישואים אזרחי בישראל , ישראל מכירה בנישואים אזרחיים שהתקיימו בחוץ לארץ . כך, כאשר בוחר זוג ישראלי לערוך חתונה אזרחית, באפשרותו להציג את המסמכים המתאימים במשרד הפנים ולזכות בהכרת מדינת ישראל בזכויותיהם כזוג נשוי.

 התרת נישואים זוהי דרך לסיום נישואים אזרחיים, גם אם הנישואים הם נישואים אזרחיים של יהודים שנעשו בחו"ל התרת הנישואים יתבצעו בבית הדין הרבני.אם הנישואים האזרחיים התבצעו תוך בחירה חופשית וללא השפעה חיצונית, נקראים הנישואים "נישואי בני נוח" . פרידה של בני זוג אשר נישאו בנישואים אזרחיים בכל מקרה יהיו בבית הדין הרבני אשר יתיר את הנישואים באמצעות גט או פסק דין מחייב.

למדע נוסף צור קשר