סניף מרכז
רחוב מבצע יפתח 4 
פתח תקווה
טל 03-9040866

סניף דרום
רחוב קק"ל 39
באר שבע
טלפון : 08-6239125

קבל פרטים נוספים

חדשות אחרונות

שאלות ותשובות

גירושין

 

אם החלטת להשתייך למועדון הגרושים , מרצונך , או שנקלעת שלא מרצונך משרדנו יעניק לך יעוץ משפטי בכל נושא שמטריד ומעסיק אותך, הנוגע לדיני משפחה.

  • יעוץ וליווי משפטי במקרי גירושין
  •  הסכמי ממון
  • מזונות אשה וילדים
  • חלוקת רכוש
  • ירושות
  • צוואות

 

תחרות או חלמאות

אשתך הקדימה אותך – לא נוראה - מה הם דרכי פעולה

1. אתה חוזר בסוף היום מעבודתך הביתה ומוצא בית ריק, אין אישה אין ילדים אין רהיטים , ונדמה לך כי נחרב עליך עולמך , אתה מנסה ולהשיג את אשתך בטלפון , ושליח דפק על הדלת ומגיש לך מספר תביעות: משמורת, מזונות לאשה, מזונות לילדים, תביעת רכוש, אתה מתקשר לטלפון הנייד של אשתך והיא לא עונה . אתה מתקשר לבית הוריה. אמה עונה לך לטלפון ואמרת לך כי אשתך לא רוצה לדבר איתך, וכי תיפגשו בבית המשפט ואם יש לך משהו לומר את יכול לפנות לעורך הדין שלה.

2. תתגבר על עצמך וצא מההלם תשתה מים קרים ותרגע, תעשה רגע חושבים אל תגיב בפזיזות ולא בשליפה יש לשקול כל מעשה וצעד ביישוב דעת ובחוכמה, אין לקבל שום החלטה באותו רגע וגם לא בימים הקרובים, תנסה לחשוב בצורה מסודרת,. תקבע פגישת ייעוץ עורך דין בהקדם התייעץ עם חברים שהתגרשו בעבר

3. הפגישה עם עורך דין תתאר לך שהמצב אינו גרוע כפי שאתה מתאר לעצמך, לא אלמן ישראל יש הרבה פעולות בהן אפשר לנקוט למרות שאשתך הקדימה אותך והגישה את תביעותיה בבית המשפט לענייני משפחה, בדרך כלל נהוג לחשוב כי בית המשפט לענייני משפחה מיטיב עם האשה. העובדה שאשתך הגישה תביעותיה ראשונה אינה מצביעה על כך שהפסדת במלחמה, היתרון שלה שהקדימה אותך הוא פסיכולוגי על פניך. היא כבר מוכנה למלחמה ואתה עדיין לא. יש פעולות וצעדים משפטיים ואחרים שאתה יכול לנקוט בהם.

4. בפגישה עם העורך דין גבשו יחד דרכי פעולה וטקטיקה לצורך השגת מטרותיך. עמוד על כך שתהיה שותף לכל צעד ולכל פעולה וקבל הסבר ממצה על מצבך המשפטי, על דרכי הפעולה הנכונות לדעתך , שתף את עורך הדין שלך שיקח חלק במאבק.

5. נסה למוטט את אשתך במאבק לדוגמא, אם אשתך עבדה במקום עבודה מסודר תקופה ארוכה אתה יכול לתבוע את זכויותיה הסוציאליות שצברה במהלך עבודתה כאשר הייתם נשואים. דרישה כזאת מצביעה על כך שהעובדה שאשתך הגישה תביעותיה בבית המשפט לענייני משפחה אינה בהכרח לרעתך מאחר וקיימים סיכויים גבוהים שבית המשפט לענייני משפחה יקבע שביטוח המנהלים של אשתך וקופות הגמל שלה - שייכים גם לך. תביעה כזאת מאשתך תוציא את הרוח מהמפרשים ותושיב אותכם לשולחן המו"מ. לשם כך הנך זקוק לעורך דין אשר יש ביניכם הבנה ותקשורת טובה.

6. אל תסכים להיפגש עם עורך דין של אשתך לבדך, הוא נשכר על ידה ושכרו שולם על ידה , ועל כן הנאמנות הראשונית שלו היא כלפיה. אין זה אומר שהוא אדם לא הגון ולא ישר, אך עליו לגלות נאמנות ומסירות כלפיה ועל כן הוא אינו יכול להיות לטובתך. אם תחליט להיפגש איתו התעקש להביא עמך לפגישה עורך דין מטעמך העוסק בדיני משפחה, אשר ייצגו אותך וישמרו על זכויותיך.

7. אל תתרשם מהאיומים של אשתך , או לנסיון לסחוט אותך. גם אם אשתך מאיימת כי תפנה למס הכנסה ותלשין על העלמות מס אל תיכנס לפאניקה. הסבר לה שזהו גול עצמי, כי גם היא שותפה לכך כי היתה נשואה לך, וכי אם תשב בכלא או שרכושך יוחרם על ידי שלטונות המס, היא והילדים יישארו עם פחות רכוש, וגם לא יהיה לך כיצד לשלם מזונות אם תשב בכלא, ואזי היא תקבל מינימום מזונות במקרה הטוב

8. תיזהר ואל תתן לעצמך בשום מצב להיגרר לאלימות כנגד אשתך. הדבר רק יפעל לרעתך. בתי המשפט לענייני משפחה רואים בחומרה ובצורה שלילית גברים אלימים. החברה שלנו מפנה להם עורף. במשטרה ירחיקו אותך למשך שבוע או שבועיים ובית המשפט עשוי להרחיק אותך עד שנה שלמה מביתך ראה הוזהרת

9. אם תגרר לאלימות הפרקליטות עשויה לפתוח נגדך תיק פלילי ולהגיש נגדך תביעה פלילית, ואתה עשוי למצוא עצמך עם תיק פלילי, שימנע ממך קבלת משרות מסויימות ויגביל את חייך בעתיד

.

10. אשתך תנסה לגרור אותך לפרובוקציות . אל תענה לה. אל תקלל, אל תאיים, אל תרים יד. אם אתה מרגיש שאשתך מנסה לגרות אותך לאלימות כדי להתלונן עליך במשטרה - צא מהבית והירגע, אל תנבל את הפה , דע לך כי יש מקרים בהם אלימות מילולית או נפשית מצדיקה הרחקת הבעל מהבית. אל תתן לה את ההזדמנות להשיג את מטרתה להרחיק אותך מהבית ,

11. האלימות עשויה לשכנע את בית המשפט שאתה אלים ואז אתה עשוי למצוא עצמך מורחק מהבית, מילדיך, ותהיה רשאי לפגוש אותם רק במרכז קשר, שהינו חוויה לא נעימה ומיותרת עבורך. על כן היזהר והישמר לנפשך וברח מכל אפשרות של פרובוקציה והיגררות לתגובה אלימה.

12. אפשרות של גישור. הוא פתרון מהיר וזול לעומת הליכים משפטיים, וחוסך ממך ומאשתך זמן ועוגמת נפש. קיים סיכוי סביר כי אם תסיימו את המאבק בהסכם שהושג בגישור היחסים ביניכם עשויים להיות סבירים או אף תקינים ויש לכך חשיבות ולו רק למען הילדים. גישור אפשר ליזום בכל שלב של ההליך, אפילו אם התיק הגיע כבר לשלבים מתקדמים ביותר. הסכמה עדיפה על כל פסק דין.

13. במצב שלך אתה זקוק לתמיכה לכן קבל תמיכה מחברים ומקרובי משפחה. בין אם המדובר בסיוע כספי ובין אם מדובר בסיוע נפשי. אם אתה מתקשה לקבל את המצב שקול גם טיפול פסיכולוגי. אין רע במספר שיחות עם בעל מקצוע טוב שיסייע לך להפיג את המועקה שאתה חש, ולעזור לך ולפתוח דף חדש לחיים חדשים.

14. שמירת קשר יומיומי עם הילדים , שמור על קשר קרוב מידי יום , אל תוותר על הילדים ואל תתרחק מהם, התרחקות מהילדים עשוי לפגוע בך ובהם כאחד. העובדה שאתם מתגרשים אינה צריכה לגרור אחריה ניתוק מהילדים ואובדן הקשר המשמעותי והחשוב בחייך. הקפד לפגוש אותם בימים ובמועדים מוסכמים. בלה עמם את החגים ואת החופשות והקפד על תקשורת טובה עם אשתך-בנפרד ולו רק למען הילדים. התנהגות כזאת מוכיחה עצמה לטווח הרחוק.

למידע נוסף צור קשר